VĪRS, KURŠ NOTURĒJA SAVU SIEVU PAR CEPURI

Vladimira Majakovska teātris, Maskava

VĪRS, KURŠ NOTURĒJA SAVU SIEVU PAR CEPURI 
Pēc Olivera Saksa grāmatas motīviem
Tikšanās ar ievērojamiem cilvēkiem

Iestudējums: Ņikita Kobeļevs

Kostīmu māksliniece: Marina Busigina
Video māksliniece: Jelizaveta Kešiševa
Horeogrāfs: Aleksandrs Andrijaškins
Gaismu mākslinieks: Andrejs Abramovs

Aktieri: Jūlija Silajeva, Aleksandra Rovenskiha, Natālija Palaguškina, Oļegs Rebrovs, Ņina Ščegoļeva, Romāns Fomins, Anastasija Cvetanoviča, Olga Jergina, Aleksejs Zolotovickis

Izrādes ilgums: 2 stundas 40 minūtes bez starpbrīža

Izrāde tiek tulkota latviešu valodā
18+

Izrāde ir 2017. gada Festivāla «Zelta Maska» programmas «Russian Case» dalībniece un iekļauta 2018. gada balvas "Zelta Maska" iestudējumu long-list.
Laikraksta «MK» balva nominācijā «Iesācēji» (2017.).

Amerikāņu neiropsihologa Olivera Saksa grāmata «Vīrs, kurš noturēja savu sievu par cepuri» savulaik burtiski satricināja pasauli. Maikls Naimens, balstoties uz to, sarakstīja operu. Pīters Bruks izveidoja pirmo teātra iestudējumu. Arī Majakovska teātris bija pirmais – taču Krievijā: jaunais režisors Ņikita Kobeļevs un viņa biedri varonīgi ienira to ļaužu pasaulē, kuri cieš no nervu tika, dzird mūziku un balsis, zaudē spēju orientēties telpā un laikā, žonglē ar skaitļiem un neatpazīst tuviniekus. Gadījumi no ārsta prakses, kurus aprakstīja Sakss, būtu viegli pārvēršami amizantu aktierdarba etīžu krājumā, ar ko uzjautrināt publiku. Taču raibajai šīs izrādes personāžu kompānijai ir viena sevišķa īpašība. Viņi te nav garīgi slimi. Viņi ir apgaroti slimi. Un tiek tēloti tik spilgti un attapīgi,  tik gaiši un līksmi, tik humoristiski un cieņpilni, ka sajūsminātie skatītāji neviļus aizdomājas: vai patiesi neiropsiholoģiskās kaites var sagādāt tikai nepatikšanas? Ja nu novirzes kļūst par atklāsmēm, kas bruģē ceļu unikālām spējām… vai pat ceļu uz laimi?