Viltus un mīla

Frīdrihs Šillers
traģēdija

Tulkojums: Nikolajs Ļubimovs
Scenogrāfs: Ļevs Dodins
Mākslinieks: Aleksandrs Borovskis
Gaismu mākslinieks: Damirs Ismagilovs
Režisors: Valērijs Gaļendejevs

Lomās: Ksenija Rapoporta, Elizabete Bojarska, Daņila Kozlovskis, Jekaterina Tarasova, Igors Ivanovs/Oļegs Dmitrijevs, Igors Čerņevičs, Aleksandrs Zavjalovs, Tatjana Šestakova, Vladimirs Zaharjevs, Staņislavs Nikoļskis, Anatolijs Koļibjanovs, Daņils Muhins, Staņislavs Tkačenko, Arturs Kozins, Leonīds Lucenko

Izrādes garums 2 st. 20 min. bez starpbrīža.

Vecuma kategorija 16+

Teātra ģenerālsponsors: „Kinef”

Šī drāmas izrāde piemērota skatītājiem, kas noilgojušies pēc augsta līmeņa klasikas. Frīdriha Šillera XVIII gadsimta drāma „Viltus un mīlestība” stāsta par Prezidentu fon Valteru, kurš personīgu politisku ambīciju dēļ nolēmis aprecināt savu dēlu Ferdinandu ar hercoga favorīti Lēdiju Milfordu.

Pārliecināts par savu visaptverošo varu, Prezidents nav iedomājies, ka sadursies ar nepārvaramu pretestību no Ferdinanda, kurš iemīlējis nabadzīgu meiteni Luīzi. Neskatoties uz vecāku naidu, jaunais pāris ir gatavs cīnīties par savām jūtām, taču tām izdzīvot kļūst aizvien grūtāk, jo apkārt vijas ļaunas intrigas no Prezidenta un Lēdijas Milfordas aprindām.

Ferdinanda pēdējo pretestību salauž viltota vēstule, kas kompromitē Luīzi. Greizsirdība aizmiglo skatienu, bet aizvainotās goda jūtas viņam liek pastrādāt nelabojumu kļūdu.

Lugas robežas paplašina Ļeva Dodina scenogrāfija un inscenējums, kas ļauj skatītājiem ielūkoties varoņu dvēseles apslēptajos stūros, kur visas reakcijas ir atkailinātas. Varas un mīlas, goda un cieņas, saprāta un jūtu mūžīgās tēmas neatstās vienaldzīgu nevienu skatītāju.

Šī traģiskā mīlas drāmas varēja iekļūt pasaules teātra vēsturē starp tādiem šedevriem kā „Romeo un Džuljeta” un „Tristans un Izolde”, taču šo stāstu apgrūtina galvenā varoņa traģiskā vaina.

Spēcīgais aktieru ansamblis šo dramatisko stāstu izspēlē tik meistarīgi un asprātīgi, ka luga ir aktuāla arī mūsdienās.