VALDNIEKS EDIPS

Jevgēnija Vahtangova teātris, Maskava

Sofokls
VALDNIEKS EDIPS

Iestudējums ir Jevgēnija Vahtangova teātra (Maskava) un Grieķijas Nacionālā teātra (Atēnas) kopdarbs.
1 stunda 40 minūtes, 16+

Izrāde tiek tulkota latviešu valodā

Režisors: Rims Tumins
Scenogrāfs: Adoms Jacovskis
Kostīmu mākslinieks: Maksims Obrezkovs
Komponists: Fausts Latens
Kora partiju komponists: Teodors Abazis
Horeogrāfe: Anželika Holina

Aktieri: Viktors Dobronravovs, Ludmila Maksakova, Jevgēnijs Kņazevs, Eldars Tramovs, Jevgēnijs Kosirevs, Vitālijs Semjonovs, Oļegs Forostenko, Rubens Simonovs, Maksims Sevrinovskis, Jekaterina Simonova, Pāvels Judins, Jurijs Cokurovs, Marija Rivaļa, Marija Berdinskiha, Vladislavs Gandrabura, Dimitris Georgiadis, Aleksandris Balamotis, Athanasis Vlavianis, Dimitris Papadatis, Davids Magaldadze, Joanis Dendrinis, Georgijs Stams

Nominācijas 2018. gada balvai «Zelta Maska» – «Labākā drāmas izrāde / Lielā forma», «Labākais režisora darbs», «Labākais mākslinieka darbs».

Pieskarties antīkajām vērtībām vienmēr ir riskanti. Kā rekonstruēt bezgalīgi tālu laikmetu – tā likumus, estētiku, sižetus? Kā padarīt to saprotamu, tuvināt mūsdienu skatītājiem, lai viņus saviļņotu? Kā pastiept roku pāri mūžībai un sajust laika pieskārienu? Kā šodien izdzīvot šo laiku?
Rims Tumins zina, kā. Viņš neietērpj lugas varoņus hitonos un tunikās. Viņš kopā ar tiem stāsta par galveno – par divkauju ar likteni, par cilvēcisko cieņu un prasmi neliekties likteņa lēmuma priekšā. Par gara cildenumu un žēlsirdību – diviem varoņtikumiem, ko nevar nedz atņemt, nedz samīt, nedz aptraipīt. Par spēcīgu cilvēku, līderi, kurš spēja sodīt pats sevi: izraidīt sevi no valsts, aiziet no dzīves ubaga lomā. Mūsdienīgāku sižetu grūti iedomāties! Bet to, ka «Valdnieks Edips» tomēr ir antīkā traģēdija, mums atgādinās visīstenākie grieķi. Tautas balss. Koris.