SPĪTNIECES SAVALDĪŠANA

Lielais teātris, Maskava

pēc Viljama Šekspīra lugas motīviem ar Dmitrija Šostakoviča mūziku

SPĪTNIECES SAVALDĪŠANA

balets 2 cēlienos

Dramaturgs: Žans Ruo
Horeogrāfs: Žans Kristofs Majo
Horeogrāfa asistente: Bernisa Koppītersa
Scenogrāfs: Ernests Piņons-Ernests
Gaismu un video projekciju mākslinieks: Dominiks Drijo
Kostīmu mākslinieks: Ogistēns Dols-Majo
Kostīmu mākslinieka asistents: Žans Mišels Lenē
Diriģents: Igors Dronovs

Galvenajās lomās: Jekaterina Krisanova,
Vladislavs Lantratovs, Olga Smirnova, Semjons Čudins,
Kristīne Kretova, Deniss Savins, Anastasija Staškeviča,
Artjoms Ovčarenko

Lielā teātra baleta trupas dejotāji

(Baletdejotāju saraksts var tikt mainīts)

Izrādes ilgums: 2 stundas 5 minūtes ar vienu starpbrīdi
16+

2015. gada «Zelta Maskas» balvas – «Labākā baleta izrāde», «Labākā sieviešu loma» (Jekaterina Krisanova), «Labākā vīriešu loma» (Vladislavs Lantratovs).
Nominācijas 2015. gada balvai «Zelta Maskas» kategorijās «Labākais horeogrāfa darbs», «Labākā vīriešu loma» (Semjons Čudins), «Labākais diriģenta darbs».

Strādāt kopā ar Žanu Kristofu Majo alkst visa deju teātra pasaule. Viņa izrādes tiek spēlētas Kanādā un ASV, Dānijā un Vācijā, Šveicē un Zviedrijā… Tomēr īstus lietpratējus nepiemānīt. Viņi labi zina, ka savus baletus pārcelt uz citu teātru skatuvēm šis slavenais francūzis piekrīt gan, taču oriģināldarbus rada tikai vienai vienīgai trupai – Les Ballets de Monte Carlo, kuru pats radījis un izaudzinājis.
Un tikai reizi Majo ir pieļāvis izņēmumu – iestudējot «Spītnieces savaldīšanu» Maskavas Lielajā teātrī. Dmitrija Šostakoviča kino mūzikā Žans Kristofs ir atradis īpašības, kas sabalsojas ar viņa paša daiļradi, – skaistumu, artistiskumu un galēju emocionalitāti. Šekspīra komēdijā – efektīgu sižetu un interesantus varoņus. «Man svarīgākais ir likt publika sajust, ka, rau, šī kaķene ir atradusi savu runci, ne parādīt mežonīgu būtni un viņas dresētāju,» horeogrāfs saka. Un tad sacerējis izrādi, kas ir smalka un smieklīga, leksikas un estētikas ziņā mūsdienīga, erotiska un nedaudz glamūrīga, ar apburošu lomu kaskādi un pēcgaršu, kuru visvienkāršāk var aprakstīt ar vārdu «eiforija»!