MASKA KINO. ROMEO UN DŽULJETA

Sergejs Prokofjevs
ROMEO UN DŽULJETA

Balets 3 cēlienos
pēc Viljama Šekspīra traģēdijas

Izplatītājs: CoolConections

Horeogrāfs: Vjačeslavs Samodurovs
Diriģents: Pāvels Kliņičevs
Mākslinieks: Entonijs Makilveins
Kostīmu māksliniece: Irēna Belousova
Gaismu māksliniece: Saimons Benisons

Baleta mākslinieki: Jekaterina Sapogova, Aleksandrs Merkuševs, Igors Bulicins, Gļebs Sagejevs, Sergejs Kraščenko, Viktors Mehanošins, Anastasija Bagajeva, Nadežda Šamšurina, Karina Rafalsone, Andrejs Veškurcevs, Stepans Kosigins, Anastasija Rakitina, Veronika Seļivanova, Miki Nisiguti, Kjunsuns Paks, Ksenija Panova, Tomoha Terada, Aleksejs Seļiverstovs

Ilgums: 2 stundas 40 minūtes.
Ieteicamais vecums: 12+

Kad es domāju par iestudējumu «Romeo un Džuljeta», man bija jāizlemj, vai šī izrāde būs «par vakardienu» vai «par rītdienu». Tādā nozīmē teātris ir universāla platforma, kur nozīmes brīvi klīst starp pagātni un tagadni. Paša Šekspīra vārdi – «Visa pasaule ir teātris, kur cilvēki ir aktieri,» – tas ir tāds visaptverošs modelis. Tieši to man arī gribējās parādīt. Bet tālab, lai nedaudz pazeminātu patosu, kas ierasts šā literārā darba baleta lasījumam, es nonācu pie domas izcelt stāstu no laika un telpas konteksta – un to pasniegt kā izrādes mēģinājumu Šekspīra teātrī «Globe».
Vjačeslavs Samodurovs

Vjačeslavam Samodurovam ir izdevies radīt savdabīgu versiju. Trīscēlienu izrādi, kurā viņš ir atteicies gan no dramatiskā baleta žanra, gan no radikālisma franču dejas revolucionāra Anželēna Prelžokāža garā. Necenzdamies sīki sekot visām skumjā Šekspīra stāsta sižeta peripetijām, praktiski atteikdamies no pantomīmas, likdams dejai un plastikai vēstīt par notikumiem un paust emocijas, Samodurovs nav upurējis nedz jūtu spēku, nedz temperamentu spēli, nedz dramatismu. Viņš padara uzdevumu vēl sarežģītāku, piedāvājot paņēmienu, ko sauc par teātri teātrī: publika redz – un dejotāji tai rāda – nevis izrādi, bet trupu, kura iestudē topošu izrādi. Tas darbībai, jūtām un nozīmēm piešķir papildu apjomu, skatītājam dod sajūtu daudzveidību, bet jaunajiem skatuves māksliniekiem – iespēju atvērties kā aktieriem un  paaugties kā cilvēkiem.
«Nezavisimaja gazeta»

Aktuālā informācija par COVID-19 nosacījumiem, apmeklējot kinoteātri
https://www.forumcinemas.lv/news/3987/