GORBAČOVS

Nāciju teātris, Maskava

GORBAČOVS

Inscenējuma autors, režisors: Alvis Hermanis
Režisora asistents: Leonīds Timcuniks
Mākslinieks scenogrāfs: Alvis Hermanis
Tērpu māksliniece: Viktorija Sevrjukova
Gaismu mākslinieks: Gļebs Fiļštinskis
Grima māksliniece: Anna Ņikuļina

Aktieri: Jevgēnijs Mironovs, Čulpana Hamatova

Izrāde ilgums: 3 st.
Ieteicamais vecums: 16+

«Ja 20. gadsimtā ir viens cilvēks, kurš tik vērienīgi ietekmējis simtiem miljonu cilvēku dzīves, tas ir Gorbačovs. Tieši viņš pārzīmēja visas Eirāzijas karti, viņš atrada tā cietuma atslēgu, kurā mēs bijām ieslodzīti, sperdams soli atklātības (glasnostj) virzienā. Personīgi es agrāk domāju, ka PSRS sabrukumu izraisīja ekonomiski cēloņi. Tagad esmu pārliecināts – to paveica viens cilvēks. Un izrādes mērķis ir saprast, kuras šā cilvēka īpašības, kuri viņa dvēseles ingredienti novedapie tā, ka viņš kļuva par to smilšu graudu, kurš apstādināja milzīgo mehānismu.»
Alvis Hermanis

«Visa izrāde ir būvēta uz dokumentāliem pamatiem: īstām atmiņām, varoņa un viņa tuvāko loka stāstiem, vēstulēm, videoierakstiem. Vienlaikus Hermanis ir centies    maksimāli izvairīties no oficioza stila un faktiem: izsvītrojis no stāsta visu prezidentūras vēsturi, atstājot tikai nākšanu pie varas un atteikšanos no tās. Viņš ir vēlējies padarīt stāstu maksimāli intīmu un cilvēcīgu, pārvērst to pirmkārt par Mihaila un Raisas mīlas stāstu, ko spēlē mūsu labākie aktieri – Jevgēnijs Mironovs un Čulpana Hamatova -, un tomēršajā izrādē, kas ir tik dokumentāla, pārsteidzošā kārtā top jauns mīts par šo pāri un pirmām kārtām par Gorbačovu – jo izrāde taču ir par viņu.»
«Pēterburgas teātra žurnāls»

Apmeklējot pasākumu, jāuzrāda Covid-19 sertifikāts, kurš apliecina, ka apmeklētājs (tai skaitā bērns) ir pabeidzis pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19 vai pārslimojis Covid-19 pēdējo 6 mēnešu laikā. Sertifikātu iespējams lejuplādēt vietnē www.Covid19sertifikats.lv. Apmeklējot pasākumu, obligāti jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, personalizēta biļete un derīgs sertifikāts. Lūdzam uz pasākumu ierasties savlaicīgi.