Dons Kihots

Leonīda Jakobsona baleta teātris, Sanktpēterburga
Ludvigs Minkuss
«Dons Kihots»

Balets trīs cēlienos pēc Mariusa Petipā izrādes motīviem

Iestudējums un librets: Johans Koborgs
Iestudējuma mākslinieks: Žeroms Kaplāns
Gaismu mākslinieks: Vensāns Millē
Baletdejotāji: Alla Bočarova, Sofija Matjušenska, Andrejs Sorokins, Kirils Vičužaņins, Jeļena Černova, Anna Skvorcova, Svetlana Svinko, Stepans Djomins, Deniss Kļimuks, Leonīds Hrapunskis, Artjoms Pihačevs, Sergejs Davidovs, Olga Mihailova, Nurija Kartamisova, Tasmāns Deividss, Andrejs Gudima

Ilgums: 2 stundas 30 minūtes ar diviem starpbrīžiem

Izrāde nominēta 2019. gada Teātra balvai «Zelta Maska» kategorijās «Labākā baleta izrāde», «Labākais baletmeistara horeogrāfa darbs», «Labākais mākslinieka darbs» un «Labākais kostīmu mākslinieka darbs», «Labākā sievietes loma» (Sofija Matjušenska), «Labākā vīrieša loma» (Andrejs Sorokins, Tasmāns Deividss)

Starp izrādēm, kas radītas par godu dižā Mariusa Petipā (1818 –1910) divsimtgadei, Johana Koborga  «Donam Kihotam» ir sava īpaša loma. Šis spilgtais, dinamiskais, izcili noformētais un izpildītais balets nespekulē ar jubilāra vārdu un necenšas precīzi sekot 1869. gada deju partitūrai, ko klāj biezs vēlāko redakciju slānis. «Nesāku eksperimentēt ar baleta tekstu – jo sevišķi tādēļ, ka man patīk tā klasiskā versija. Taču gribēju radīt izrādi, kuru ar baudu skatīsies visur,» stāsta Johans Koborgs – Dānijas Karaliskā baleta un Londonas Koventgārdena baleta ekspremjers, viens no visatzītākajiem mūsdienu horeogrāfiem. Pieķēries «Dona Kihotam», viņš savus uzdevumus formulēja šādi: skaidri izzīmēt tēlu raksturus, ar izpratni atveidot to attiecības, organiski savienot dejotāju kustības un mūziku. Taču paveica daudz vairāk. Visiem labi zināmo stāstu izklāstīja no jauna – mērķtiecīgi un loģiski, ar savu perfekcionismu un enerģiju uzlādēja teātra trupu – un radīja īstu hitu, kas iet pie sirds kā skatītājiem, tā kritiķiem.

Apmeklējot pasākumu, jāuzrāda Covid-19 sertifikāts, kurš apliecina, ka apmeklētājs (tai skaitā bērns) ir pabeidzis pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19 vai pārslimojis Covid-19 pēdējo 6 mēnešu laikā. Sertifikātu iespējams lejuplādēt vietnē www.Covid19sertifikats.lv. Apmeklējot pasākumu, obligāti jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, personalizēta biļete un derīgs sertifikāts. Lūdzam uz pasākumu ierasties savlaicīgi.