CACIKI IET UZ SKOLU

Teātris «Subbota», Sanktpēterburga

CACIKI IET UZ SKOLU

Pēc Monijas Nilsones-Brenstrēmas stāsta motīviem
Tulkojis Aleksandrs Turevskis

Režisore: Jūlija Kalandarišvili
Inscenējums: Alise Protasa
Aktieri: Staņislavs Djomins-Levijmans, Sofija Andrejeva

Ilgums: 1 stunda bez starpbrīža
8+

Izrāde iekļauta 2019. gada Teātra balvas «Zelta Maska» long-list izlasē un 2019. gada festivāla «Zelta Maska» programmā «Maska Plus» 
 
Teātris «Subbota» jau kopš dzimšanas brīža tālajā 1969. gadā izpelnījies dedzīgu Sanktpēterburgas studentu un mākslinieciskās inteliģences interesi.  Eksperimentālais klubs, ko nodibināja Jurijs Smirnovs-Nesvickis, apvienoja jauniešus un iesaistīja teātra metrus – studijas jaunībai līdzi dzīvoja Kama Ginks, Aleksandrs Volodins, Jurijs Tolubejevs, Andrejs Mironovs, Pāvels Kadočņikovs, Mihails Švidkojs, radošās gaitas šeit sāka režisors Semjons Spivaks, komponists Grigorijs Gladkovs, aktieris Konstantīns Habenskis… Kļuvis par profesionālu repertuāra teātri, «Subbota» nav zaudējis savu personīgo balsi un īpašo gaisotni, kurā sadzīvo brīvas, uzticības pilnas attiecības ar skatītāju zāli un neslēpta teatralitāte. Kamerzālē Zveņigorodskas ielā pēdējā brīdī biļetes nenopirksi, un uz «Caciki» jo īpaši – šobrīd tā ir viena no populārākajām izrādēm visai ģimenei.
 
…Nāksies aizmirst vieglās bērnu dienas. Septiņgadīgajiem sākas jauna dzīve: pirmā klase, pirmā skolotāja, pirmais labākais draugs, pirmais galvenais ienaidnieks, pirmā mīlestība… Pirmo grāmatiņu no sērijas par zēnu Caciki, kuru ekscentriskā Māmuļa nosaukusi sava mīļākā grieķu ēdiena vārdā, «Subbota» skatuves versijā izspēlē spožs jauno aktieru duets, kas veikli žonglē ar replikām un tēliem. Šīs jautrās un aizkustinošās izrādes varoņi grauj stereotipus par  «pieaugušu» un «bērnišķīgu» uzvedību un māca atrast izejas pat vissarežģītākajās situācijās – piemēram, kad apceļ nejauki skolasbiedri.

Biļetes uz izrādi ir derīgas!

Apmeklējot pasākumu, pieaugušajiem būs obligāti jāuzrāda Covid-19 sertifikāts, kurš apliecina, ka apmeklētājs ir izgājis pilnu Covid-19 vakcinācijas kursu vai pēdējo 6 mēnešu laika izslimojis Covid-19. Bērniem līdz 12 gadu vecuma bez Covid-19 sertifikāta, no 12 gadu vecuma jāuzrāda derīgu Covid-19 testēšanas sertifikātu. Sertifikātu var  lejupielādēt mājaslapā www.covid19sertifikats.lv. Pasākumu apmeklējot, nepieciešama arī personalizēta izrādes biļete un personu apliecinošs dokuments. Lūdzam uz izrādi ierasties savlaicīgi.