Serjoža

Pēc Ļ. Tolstoja romāna «Anna Kareņina» motīviem

Režisors: Dmitrijs Krimovs.

Lomās: Marija Smoļņikova, Anatolijs Belijs, Viktors Horiņaks, Olga Voroņina, Ņina Guseva, Nadežda Žaričeva, Antons Jefremovs, Vladimirs Kuzņecovs, Kuzma Kotreļovs, Ņikita Karpinskis, Antons Lobans, Marusja Pestunova, Marija Sokoļska, Dmitrijs Sumins, Daniils Feofanovs, Valērijs Zazuļins, Jegors Zotovs, Uļjana Kraveca, Veronika Timofejeva.

Ilgums 2 st. 50 min. ar vienu starpbrīdi

16+

Katrs Dmitrija Krimova darbs ir notikums teātra pasaulē. Vai vismaz notikums meistara talanta cienītājiem, kuru vienmēr ir vairāk nekā skatītāju vietu zālē – pat tādā kā Čehova Dailes teātra lielā zāle, kur Krimovs debitēja 2018./2019. gadā kopā ar savu galveno aktrisi – Mariju Smoļņikovu.

«Mums gribējās iestudēt «Annu Kareņinu» kā kārtējo Buņina «Saules dūrienu» –  ātri, maigi un baisi,» stāsta režisors. «Taču mūsu izrāde «Serjoža» nav «Anna Kareņina». Tā ir izrāde pēc izcilā romāna motīviem, es teiktu – pēc attālinātiem motīviem. Tur nav ne Levina, ne Kitijas, ne Stīva Oblonska, nav siena pļaujas, kvasa un sviedrainu kreklu, nav gardo storu un austeru restorānā un nav arī tās satriecošās ainas, kurā Kareņins, atnācis pie advokāta, iespējams, pirmoreiz jūt pazemojumu. Nav zirgu skriešanās sacīkšu, Vronska kritiena un Fru-Fru nāves, un, jāatzīst, nav arī lokomotīvītes… Tikai tāda maziņa, spēļu. Vārdu sakot, viss līdzināsies Tolstojam, taču būs mazāks, īsāks. It kā fragments. Pats Serjoža ir Annas Kareņinas dēls, astoņgadīgs puisēns, kurš ir šā «Saules dūriena» centrā, kad viss ir sagriezies juceklī ne tikai Oblonsku namā, bet vispār.»
Izrādes pamatā ir Ļeva Tolstoja romāns «Anna Kareņina», kā arī Vasīlija Grosmana «Dzīve un liktenis» un īpaši šim iestudējumam sarakstītais Ļeva Rubinšteina teksts «Jautājumi».

Tiks nodrošināts sinhrons izrādes teksta tulkojums latviešu valodā.