Festivāla 'Zelta maska Latvijā' labdarības vakars pulcē skatuves zvaigznes

Jau piekto gadu teātra festivāls "Zelta maska Latvijā" un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas fonds rīko labdarības izsoli, vācot līdzekļus dažādiem slimnīcai nepieciešamiem mērķiem. Līdz šim jau saziedoti līdzekļi Bērnu slimnīcas hematoonkoloģiskās nodaļas remontam, insulīna sūkņus ar diabētu slimiem bērniem, u.c. "Zelta maskas" labdarības vakaru tradīcija aizsāka 2009. gadā, kad Rīgā viesojās Nāciju teātris un tā aktieri vāca līdzekļus Rīgas Krievu teātra senioriem.

Labdarbības vakarā notiek izsole, kurai lotes piedāvā festivāla atbalstītāji – lielākoties tie ir mākslas darbi un vērtīgas grāmatas. Tāpat labdarībai tiek ziedota nauda, kas iegūta no ziedojumiem par šī vakara ielūgumiem. Tāpat izsolē tiek piedāvāti ielūgumi uz teātra balvas "Zelta maska" pasniegšanas ceremoniju Maskavā, kā arī dažādi artefakti.

Šogad festivāla "Zelta maska Latvijā" un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas fonds vāca līdzekļus insulīna sūknim četrus gadus vecajam Rūdolfam, kuram pavasarī tika konstatēts pirmās pakāpes diabēts. Šoreiz aicinājums atsaucās "Zelta maskas Latvijā" viesi – Jevgēņijs Mironovs, Čulpana Hamatova, Elizabete Bojarska un citi Nāciju teātra trupas aktieri, kuri Rīgā ieradušies ar viesizrādi "Ivanovs".

Labdarības vakarā piedalījās arī Krievijas vēstnieks Latvijā Jevgēņijs Lukjanovs, kā arī festivāla atbalstītāju un sponsoru pārstāvji.

Tāpat labdarības vakarā piedalījās Valsts prezidenta kundze Iveta Vējone, kura ir arī Bērnu slimnīcas fonda patronese, fonda vadītāja Liene Dambiņa, maestro Raimonds Pauls ar kundzi Lanu, Nacionālā teātra direktors Ojārs Rubenis, režisors un producents Andrejs Žagars, dziedātāja Marija Naumova, aktieris Intars Rešetins un citi.

Kopumā labdarības izsolē šogad tika savākti 5000 eiro.

Jau ziņots, ka teātra festivāls "Zelta maska" šogad notiek no 3. līdz 14. oktobrim, piedāvājot noskatīties labākās Krievijas teātru izrādes ne tikai Rīgā, bet arī Liepājā un Ventspilī.

http://www.delfi.lv

Monday, 23. October 2017