TICAMS, KA TĒJAS LAIKS BŪS!

Teātris «Karlsson Haus», Sanktpēterburga

TICAMS, KA TĒJAS LAIKS BŪS!

Pēc Luisa Kerola grāmatu «Alises piedzīvojumi Brīnumzemē» un «Alise Aizspogulijā» motīviem

Režisors: Aleksejs Šišovs
Horeogrāfija: Jūlija Portnova

Aktieri: Jūlija Preobraženska, Olga Dragunova, Deniss Poļevikovs, Filips Borodins

Izrādes ilgums: 1 st. 10 min.
Ieteicamais vecums: 0+ (4+)

2012. gada «Zelta Maskas» balva par Labāko izrādi leļļu teātrī.
Izrāde nominēta balvai kategorijās «Labākais režisora darbs» un «Labākais mākslinieka darbs».

«Izrāde «Ticams, ka tējas laiks būs!» ir spilgtu tēlu virkne, kuras dalībnieki seko cits citam dažādos intervālos un dažādās fantasmagorijas pakāpēs. Šie tēli iekļaujas stāstā par meitenītes Alises ceļojumu pa šaha spēles laukumu, stāstā, kurš vietām sasaucas ar Kerola grāmatām, bet citviet ir pašu izrādes autoru trakās iztēles auglis.  
Tējas galds, pie un uz kura attīstās visi izrādes notikumi, nemitīgi mainās, brīžiem dzīvojot pats savu dzīvi. Visi uz galda novietotie objekti kustas, pārvietojas  un  pārtop citā formā tik vienkārši un viegli, ka vienā jaukā brīdī tu pārstāj brīnīties un pieņem, ka tā tam arī jābūt.
Alise ir sīciņa meitenīte ar skanīgu balsi un, kā jau pienākas, mainās pēc izmēra – no pavisam mikroskopiskas būtnes līdz gluži parasta lieluma bērnam. Ir arī citi personāži: nejauks, Eltonam Džonam līdzīgs Oliņš Boliņš, Češīras Kaķis ar savu smaidu, Zilais Kāpurs ar fantastiskām sēnēm un indes pudelītēm, divi pašapēdošamies pīrāgi… Ak jā, vēl ir arī Susuriņš. Nevar tak šis visu laiku gulēt. Agri vai vēlu viņu pamodinās, un, raugi, tad trakums uzkarsīs līdz rekorda līmenim! Laiku pa laikam uz skatuves parādās paraugmierīgā un prātīgā Misis Kapa jeb Tases kundze un atnes pa kādam jaunam izrādes rekvizītam, vedot pie prāta satrakojušos kompāniju – Zaķi, Cepurnieku, Susuriņu un citus redzamos un neredzamos izrādes tēlus.
Lūk, šādos apstākļos meitene Alise centīsies veikt visu ceļu pa šaha dēli, lai kļūtu par karalieni.»   
Portāls Kidsreview.ru

Apmeklējot pasākumu, jāuzrāda Covid-19 sertifikāts, kurš apliecina, ka apmeklētājs (tai skaitā bērns) ir pabeidzis pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19 vai pārslimojis Covid-19 pēdējo 6 mēnešu laikā. Sertifikātu iespējams lejuplādēt vietnē www.Covid19sertifikats.lv. Apmeklējot pasākumu, obligāti jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, personalizēta biļete un derīgs sertifikāts. Lūdzam uz pasākumu ierasties savlaicīgi.

 

Citas izrādes